[ Skočiť na obsah ] [ Skočiť na oznamy ]

Okolie

izba Modra je známa predovšetkým ako posledné pôsobisko Ľudovíta Štúra. Posledné roky jeho života a okolnosti jeho tragickej smrti pripomína Pamätná izba Ľ. Štúra, ktorá je súčasťou Múzea Ľ. Štúra v tzv. Emreszovskom dome na námestí. V izbe je inštalovaný dobový nábytok, knihy a listy Ľ. Štúra, jeho sólová fotografia a pramienok vlasov. Múzeum predstavuje mnohostrannú osobnosť a činnosť Ľ. Štúra, dokumentuje dejiny mesta Modra, keramiku, výtvarné dianie v meste.

bašta K ďalším zaujímavým historickým a pamätným miestam Modry patria: Súsošie Ľ. Štúra a jeho družiny na námestí, Pomník na cintoríne, dva evanjelické kostoly slovenský a nemecký na Dolnej ulici, rímsko-katolícky kostol sv. Štefana kráľa, Horná brána s pozostatkami mestských hradieb, radnica, rotundová bašta – kruhovitá obranná veža. Tá dnes slúži ako Galéria národného umelca Ignáca Bizmayera, majstra figurálnej keramickej tvorby.

skalky Prírodné okolie Modry je zrejme najväčším lákadlom pre výletníkov. Nachádzajú sa tu dve najstaršie rekreačné oblasti Harmónia a Piesok. Prekrásna príroda s rozsiahlymi listnatými aj ihličnatými porastmi, množstvom vzácnych a chránených druhov rastlín a živočíchov spolu s turistickými chodníkmi slúžia celoročne návštevníkom túžiacim vymeniť mestské prostredie za prírodné, kde môžu regenerovať svoje sily. Zaujímavá geologická minulosť je zosobnená skalnými útvarmi ako sú Traja jazdci, Kamenná brána, Bartolomejské skalky, Tisové skaly alebo Medvedia skala.

rozhľadňa Azda najnavštevovanejšia je 20m vysoká turistická rozhľadňa na vrchu Veľká Homoľa. Stala sa najvyhľadávanejším výhľadovým bodom a významným objektom cestovného ruchu v Malokarpatskom regióne. Bola vybudovaná koncom roku 2001 ako „symbol dobrej spolupráce mesta Modry a mesta Pezinka v 3. tisícročí“. Ponúka kruhový ďaleký rozhľad na scenériu Malých Karpát, Považský Inovec, Tríbeč, aj rakúske Alpy (vrch Schneeberg). Pohodlný prístup na rozhľadňu je približne za 1 hodinu po červenej značke od zastávky autobusu na Zochovej chate.

hrad Neďaleko Modry nad osadou Píla sa v panoráme Malých Karpát pôsobivo vyníma masívna stavba hradu Červený Kameň. Hrad je dobre viditeľný najmä z väčších diaľok. Tento mohutný zachovalý hrad z 13. storočia so štyrmi nárožnými baštami sa pokladá za jeden z unikátov stredoeurópskeho staviteľstva. Je ukážkou renesancie fortifikačného staviteľstva na Slovensku. Hrad bol vybudovaný v rokoch 1537 – 56 talianskymi staviteľmi, jeho veľké skladové priestory mali slúžiť na uskladnenie medenej rudy. Neskorší majitelia Pálffyovci dali hrad prestavať na pohodlnú šľachtickú rezidenciu s bohatou barokovou výzdobou. V súčasnosti je na hrade veľmi vzácna expozícia Slovenského národného múzea – historický nábytok, dobové bývanie a zbrane, hradná obrazáreň ako i hradná lekáreň. Súčasťou objektu sú aj ďalšie atrakcie ako napríklad možnosť povoziť sa na koňoch a poníkoch, sledovanie kolekcie dravých vtákov na sokoliarskom dvore ASTUR.

Jaskyňa Driny Z okolia je ešte zaujímavá jaskyňa Driny pri mestečku Smolenice, ktorá je jedinou sprístupnenou jaskyňou na západnom Slovensku. Jej dĺžka je 700m, priemerná teplota je 8°C a vlhkosť vzduchu sa pohybuje okolo 97%. Ako v každej jaskyni ani tu nechýbajú typické stalagmity a stalaktity rôznych veľkostí a farieb. Symbolom jaskyne je kvapľový útvar pripomínajúci slonie uši, pozornosť upúta aj skamenená nevesta, svokrin špicatý jazyk, stalagmitov lesík a nachádza sa tu dokonca aj oveľa staršia verzia šikmej veže v talianskom meste Pisa.

Oznamy

MINIKURZ KERAMIKÁRA

detail »

Relax pobyt pre dvoch

detail »

Kre-aktív pobyt

detail »

SPOLUPRÁCA

PARTNERI

Benefit Plus tripadvisor Sphere www.limba.com relax portal Stredná odborná škola vinársko-ovocinárska, Modra    


AKCEPTUJEME

VISA Elektron VISA Master Card Ticket Restaurant Cardt  -      

DÁTUM PRIDANIA
26.05.2018

Lang menu

zavrieť okno

MINIKURZ KERAMIKÁRA

Kurz keramiky a točenie na hrnčiarskom kruhu

Chceli by ste sa aspoň na chvíľu ocitnúť v roli umelca? Využite svoju fantáziu, oživte tradície a vymodelujte si keramický výrobok priamo na mieste, kde tradičná modranská majolika vznikla. V priestoroch hotelového Múzea Keramiky Vás prevedieme minulosťou našich predkov a zoznámite sa s týmto tradičným remeslom. Zasvätíme Vás do tajov hrnčiarstva, navyše si od nás odnesiete vlastnoručne vyrobený darček. Minikurz keramikára Vám poskytne priestor pre realizáciu Vašej šikovnosti. Točenie keramiky je bezpochyby relaxačná práca, navyše rozvíja tvorivosť, fantáziu a estetické cítenie. Uvoľňuje napätie a stres. Keramická hlina je úžasný materiál, ktorej sa určite podľahnete aj Vy.

Vytvorte si vlastný keramický hrnček alebo vázičku priamo v mestečku Modra. Kurzy točenia alebo maľovania sa realizujú vždy min. pre dve osoby. Odporúčame pohodlné oblečenie, ktoré nemusí ostať čisté. Kurz točenia na hrnčiarskom kruhu trvá 1 hodinu. Svoj nevypálený výrobok si môžete vziať so sebou alebo si ho môžete dať vypáliť. Z technologických dôvodov ako je schnutie hliny, vypálenie a chladenie sa termín vypálenia a vyzdvihnutí a výrobku dohaduje individuálne.

Rezervácia je potrebná vopred na tel. č. 033/6908 500 alebo mailom recepcia@hotelmajolika.sk. Kurz Vám radi naceníme a potvrdíme rezerváciu.

zavrieť okno