[ Skočiť na obsah ] [ Skočiť na oznamy ]

Okolie

izba Modra je známa predovšetkým ako posledné pôsobisko Ľudovíta Štúra. Posledné roky jeho života a okolnosti jeho tragickej smrti pripomína Pamätná izba Ľ. Štúra, ktorá je súčasťou Múzea Ľ. Štúra v tzv. Emreszovskom dome na námestí. V izbe je inštalovaný dobový nábytok, knihy a listy Ľ. Štúra, jeho sólová fotografia a pramienok vlasov. Múzeum predstavuje mnohostrannú osobnosť a činnosť Ľ. Štúra, dokumentuje dejiny mesta Modra, keramiku, výtvarné dianie v meste.

bašta K ďalším zaujímavým historickým a pamätným miestam Modry patria: Súsošie Ľ. Štúra a jeho družiny na námestí, Pomník na cintoríne, dva evanjelické kostoly slovenský a nemecký na Dolnej ulici, rímsko-katolícky kostol sv. Štefana kráľa, Horná brána s pozostatkami mestských hradieb, radnica, rotundová bašta – kruhovitá obranná veža. Tá dnes slúži ako Galéria národného umelca Ignáca Bizmayera, majstra figurálnej keramickej tvorby.

skalky Prírodné okolie Modry je zrejme najväčším lákadlom pre výletníkov. Nachádzajú sa tu dve najstaršie rekreačné oblasti Harmónia a Piesok. Prekrásna príroda s rozsiahlymi listnatými aj ihličnatými porastmi, množstvom vzácnych a chránených druhov rastlín a živočíchov spolu s turistickými chodníkmi slúžia celoročne návštevníkom túžiacim vymeniť mestské prostredie za prírodné, kde môžu regenerovať svoje sily. Zaujímavá geologická minulosť je zosobnená skalnými útvarmi ako sú Traja jazdci, Kamenná brána, Bartolomejské skalky, Tisové skaly alebo Medvedia skala.

rozhľadňa Azda najnavštevovanejšia je 20m vysoká turistická rozhľadňa na vrchu Veľká Homoľa. Stala sa najvyhľadávanejším výhľadovým bodom a významným objektom cestovného ruchu v Malokarpatskom regióne. Bola vybudovaná koncom roku 2001 ako „symbol dobrej spolupráce mesta Modry a mesta Pezinka v 3. tisícročí“. Ponúka kruhový ďaleký rozhľad na scenériu Malých Karpát, Považský Inovec, Tríbeč, aj rakúske Alpy (vrch Schneeberg). Pohodlný prístup na rozhľadňu je približne za 1 hodinu po červenej značke od zastávky autobusu na Zochovej chate.

hrad Neďaleko Modry nad osadou Píla sa v panoráme Malých Karpát pôsobivo vyníma masívna stavba hradu Červený Kameň. Hrad je dobre viditeľný najmä z väčších diaľok. Tento mohutný zachovalý hrad z 13. storočia so štyrmi nárožnými baštami sa pokladá za jeden z unikátov stredoeurópskeho staviteľstva. Je ukážkou renesancie fortifikačného staviteľstva na Slovensku. Hrad bol vybudovaný v rokoch 1537 – 56 talianskymi staviteľmi, jeho veľké skladové priestory mali slúžiť na uskladnenie medenej rudy. Neskorší majitelia Pálffyovci dali hrad prestavať na pohodlnú šľachtickú rezidenciu s bohatou barokovou výzdobou. V súčasnosti je na hrade veľmi vzácna expozícia Slovenského národného múzea – historický nábytok, dobové bývanie a zbrane, hradná obrazáreň ako i hradná lekáreň. Súčasťou objektu sú aj ďalšie atrakcie ako napríklad možnosť povoziť sa na koňoch a poníkoch, sledovanie kolekcie dravých vtákov na sokoliarskom dvore ASTUR.

Jaskyňa Driny Z okolia je ešte zaujímavá jaskyňa Driny pri mestečku Smolenice, ktorá je jedinou sprístupnenou jaskyňou na západnom Slovensku. Jej dĺžka je 700m, priemerná teplota je 8°C a vlhkosť vzduchu sa pohybuje okolo 97%. Ako v každej jaskyni ani tu nechýbajú typické stalagmity a stalaktity rôznych veľkostí a farieb. Symbolom jaskyne je kvapľový útvar pripomínajúci slonie uši, pozornosť upúta aj skamenená nevesta, svokrin špicatý jazyk, stalagmitov lesík a nachádza sa tu dokonca aj oveľa staršia verzia šikmej veže v talianskom meste Pisa.

Oznamy

MINIKURZ KERAMIKÁRA

detail »

Romantický pobyt „Ako v siedmom nebi“

detail »

Relax pobyt pre dvoch

detail »

Romantická „Towers“ večera

detail »

Kre-aktív pobyt

detail »

SPOLUPRÁCA

PARTNERI

Benefit Plus tripadvisor Sphere www.limba.com relax portal Stredná odborná škola vinársko-ovocinárska, Modra SPP program  


AKCEPTUJEME

VISA Elektron VISA Master Card Ticket Restaurant Cardt -      

DÁTUM PRIDANIA
25.05.2018

Lang menu

zavrieť okno

Romantický pobyt „Ako v siedmom nebi“

Chceli by ste prežiť s partnerom nezabudnuteľné romantické chvíle v súkromí?

Hotel Majolika**** Vám niekoľko takýchto okamihov ponúka v jedinečnom balíku pre 2 osoby na 2 dni/1 noc ktorý obsahuje:

 • Luxusné ubytovanie v apartmáne s exkluzívnou vaňou v tvare srdca
 • Pohár sektu a ruža pre dámu na privítanie
 • Ovocie na izbu
 • Župany
 • Prehliadka Múzea keramiky s možnosťou doobjednania minikurzu točenia

  keramiky na hrnčiarskom kruhu (19€/hod pre dvoch)

 • Romantická večera v historickej veži pri sviečkach s výhľadom na Malé Karpaty (v hodnote 50€)
 • Nočný relax vo Wellness Experience pri romantickom osvetlení

  (uzavretá spoločnosť na 2 hodiny) s možnosťou doobjednania masáže

 • Malé nočné občerstvenie do izby
 • Raňajky „do postele“ (podľa Vášho výberu vopred)
 • Vstup do Bazéna a vírivky počas pobytu od 6:00 do 16,00 hod.
 • Parkovanie v podzemnej garáži
 • Predĺžený čas odubytovania do 13:00 hod.
 • 2× mestský ubytovací poplatok

Množstvo ďalších prekvapení na Vás čaká v Hoteli Majolika****.

Cena pre dve osoby: 249€

Objedávka min. deň vopred.

Na pobytový balíček nie je možné si uplatniť ďalšiu zľavu

zavrieť okno